Strony

czwartek, 8 września 2016

second-hand look

 pants - second-hand
shirt - second-hand
shoes - birckenstock

phot. Marcin

Cały mój shopping w czasie wakacji zaczynał się i kończył w second-handach :) Odkryłam tam tyyyleee pięknych perełek! Wszystko zobaczycie wkrótce na blogu!
Nareszcie mamy słońce i ładną pogodę! Mam zamiar ją wykorzystać na opalanie i jezioro, jeżeli tylko będzie taka możliwość. Staram się nie myśleć o tym, że to już ostatnie ciepłe dni i że niedługo będzie jesień, deszcz, długie spodnie, kurtki... Z jednej strony chciałabym mieszkać gdzieś, gdzie jest ciepło cały rok, ale z drugiej strony nie cieszyłabym się z tych 3 ciepłych miesięcy tak, jak teraz..

My shopping has started and ended in second-hands during these 2 moths. I've discovered sooooo many great things there! But you'll see them in my blog soon!
Finally we have a good weather! I'm going to use it as much as I can! I mean sunbathing and swimming in the sea. I'm trying not to think about the fact that there are last days of warm and soon will be just rain, long sleeves and jackets... On the one hand I'd like to live in a place where is hot all year, but on the other hand I wouldn't be as happy as I am now during these 3 hot months...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz